Aktivnosti učenika na satovima Škrinjice

Učenici -ŠkrinjicaUčenici su u nevjerici  na sat trebali donijeti iglu, konac i gumbe.  To su prave stvari, nisu na računalu ili mobitelu!  U šivaćem priboru svojih mama i baka morali su potražiti navedeno. Krpice su ih dočekale u školi.

Navoditi  konac u ušicu igle:  to je većini bio veliki problem! Rješenja su bila neobična: neki su na internetu željeli pronaći kako se to radi, a neki su konac samo omotali oko igle! Srećom u grupi je nekoliko vezilja koje su u tome vješte  pa su s učiteljicom pomogle svima kojima je to trebalo.

Prstići su bili nespretni, konac se zaplitao, gumbići su se kotrljali razredom.  Prišiveni su sa svih strana te se više puta moralo šivati ponovo. Toliko nam je bilo zanimljivo da smo se dogovorili kako ćemo našu vještinu usavršavati na još jednom satu.

Pogledajte fotografije koje o tome vrlo jasno govore!

„Škrinjica“