Učenici drugoga razreda u kazalištu i muzeju

U ponedjeljak 23. listopada 2017. godine učenici drugoga razreda naše škole išli su u kazalište.

U Gradskom kazalištu Žar ptica gledali su predstavu Pinokio. Predstava je bila vrlo dinamična. Izmjenjivala se scenografija, glazba, a glumci su prolazili između učenika. Učenici su uživali u predstavi i vrijeme je brzo prošlo. Velikim su pljeskom nagradili glumce.

Poslije predstave, učenici su se uputili prema Etnografskom muzeju. Tamo su ih dočekale voditeljice i povele u razgledavanje postava O životinjama i ljudima. Saznali su kako su se tijekom povijesti mijenjale naše predodžbe, osjećaji i ponašanje prema životinjama.

Uživali su  u basnopričaonici, a i u  pojašnjavanju izreka u kojima su životinje glavni likovi.

Bilo je vrlo zabavno i poučno.

Poslije posjeta muzeju pošli su prema autobusu. Smjestili su se na mjesta i krenuli prema Donjoj Stubici. Kiša je padala cijelo vrijeme, ali nije pokvarila dobro raspoloženje.

Mali novinari