Ivanina „prva knjiga“

Ivana Žukina odlična je učenica šestog razreda naše škole. Vrlo je kreativna i maštovita. Svoju kreativnost voli izražavati na likovno-literarnom natječaju Moja prva knjiga. Koliko je u tome uspješna i tko je ona doznat ćemo kroz nekoliko pitanja:

Novinar: Dobar dan, Ivana!

Ivana: Dobar dan i tebi.

Novinar: Kako si došla na ideju raditi knjige za natječaj Moja prva knjiga?

Ivana: Moja učiteljica iz nižih razreda, Jelica Kunac, obavijestila me o natječaju. Pošto nisam imala što izgubiti, izradila sam prvu knjigu i poslala je. I tako je krenulo…

Novinar: Je li ti teško raditi te knjige? Što sve iziskuju?

Ivana: Iziskuju mnogo stvaranja i volju, ali meni to nije teško jer volim izrađivati te knjige. One zahtijevaju kreativnost na načine koji su mi dragi: crtanje i pisanje.

Novinar: O čemu ove godine govori tvoja knjiga?

Ivana: Govori o dječaku kojemu su došli gosti.

Novinar: Je li žiri zamijetio tvoj rad?

Ivana: Vjerojatno da, s obzirom da sam osvojila drugo mjesto.

Novinar: Gdje se održala dodjela nagrada?

Ivana: Iako je obično u Karlovcu, ovaj se put dodjela nagrada i završna svečanost održala u Dugoj Resi 28. rujna 2017.

Novinar: Imaš li brata ili sestru?

Ivana: Imam mlađeg brata Petra koji ide u 4. razred i svira klavir.

Novinar: Imaš li još neki hobi?

Ivana: Da. Igram šah.

Novinar: I za kraj, koja te misao vodi kroz život?

Ivana: Budi pozitivan!

Novinar: Hvala ti na izdvojenom vremenu.

Razgovor vodio: Gabrijel Kučko, 6.a